czwartek, 18 sierpnia 2011

Wizje

Wizje (Yogen 予言) reż. Norio Tsuruta


Ten horror produkcji japońskiej pokazuje, że w kraju kwitnącej wiśni straszą nie tylko dziewczynki z włosami na twarzy („Krąg”, „Dark Water”, „Klątwa”). Tym razem nie ma żadnego złego ducha. Jest pojawiająca się w tajemniczych okolicznościach gazeta informująca o nadciągających zdarzeniach.

Powracający do domu profesor Hideki Satomi (Hiroshi Mikami) wraz z żoną (Noriko Sakai) i córeczką jest zmuszony do skorzystania z budki telefonicznej. W środku profesor zauważa wycinek z gazety, w której opisany jest wypadek samochodowy. Satomi z przerażeniem czyta, że w wypadku ginie jego córka a czas zdarzenia to 20.00 dzisiejszego dnia. Przepowiednia spełnia się – uwięziona w samochodzie dziewczynka ginie w pożarze. Historia wstrząsa małżonkami, nie potrafią już być ze sobą, biorą rozwód. Jednak sprawa gazety odciska na nich piętno. Ayaka próbuje naukowo dowiedzieć się co stoi za tajemniczą przepowiednią, natomiast Hidekiego dręczą pojawiąjące się wizje poprzedzające nieszczęścia. Byli małżonkowie postanawiają wspólnie odkryć tajemnicę.

„Wizje” nie są typowym horrorem, brak tu strasznych scen, można go nazwać thrillerem z nadprzyrodzonymi elementami w tle. Widz jest prowadzony przez tajemnicę złowrogiej gazety do momentu kulminacyjnego filmu, który zaskakuje w każdym momencie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz