sobota, 6 sierpnia 2011

Uprowadzona

Uprowadzona

Uprowadzona (Taken) reż. Pierre Morel


Emerytowany szpieg Bryan (Liam Neeson) najbardziej na świecie kocha swoją 17-letnią córkę Kim (Maggie Grace). Po rozwodzie z Lenore (Famke Janssen) nie może spotykać się z córką tak często jakby chciał. Bardzo raduje go wiadomość, że Kim chce się z nim zobaczyć. Niestety nie tęsknota pchnęła latorośl w ojcowskie ramiona tylko wydanie pozwolenia na wyjazd do Europy. Bryan początkowo odmawia, zbyt dobrze zna świat i dobrze wie jak może być niebezpieczny dla podróżujących samotnie młodych dziewcząt. Serce ojcowskie nie jest jednak twarde. Były szpieg zgadza się na wyjazd, pod warunkiem ciągłego meldowania się.

Obawy Bryana szybko ziszczają się. Niedługo po przylocie do Paryża Kim wraz z koleżanką zostają porwane przez handlarzy żywym towarem. Czasu jest niewiele i Bryan musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności zanim odnalezienie córki stanie się niemożliwe.

Pierre Morel w duecie Luciem Bessonem stworzyli wartkie kino akcji. Film rozkręca się dość powoli do momentu porwania Kim, później widz jest miażdżony tempem, gdzie na pierwszy plan wysuwa się Neeson – bardzo kontrastujący z osobą z postacią jaką grał na początku filmu. W miejsce przewrażliwionego tatuśka pojawia się twardszy niż James Bond i Chuck Norris razem wzięci, w pojedynkę potrafiący roznieść albańską organizację. Nic nie jest w stanie go zatrzymać. Dla widzów oczekujących mega ambitnego filmu, ten obraz jest rozczarowaniem, jednak dla poszukujących ciekawego filmu akcji „Uprowadzona” jest rozwiązaniem idealnym.


3 komentarze:

  1. Ooooo uważam za świetny ten film. Wgl ciekawa jest tematyka tego filmu, znasz może jakies podobne tego typu filmy?? Byłabym bardzo wdzięczna za odp. O odpowiedz prosze na moim blogu http://karolajnangel.blogspot.com/ Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo dobry film, niby motyw niezbyt oryginalny, jednak trzyma w napięciu :) zbojecki dwor

    OdpowiedzUsuń
  3. Film przypadł mi do gustu. Liam Neeson zagrał tu naprawdę świetną rolę. Pokazał się według mnie z jak najlepszej strony.

    OdpowiedzUsuń