środa, 3 sierpnia 2011

Wielki Mike. The Blind Side

Wielki Mike. The Blind Side

Wielki Mike. The Blind Side (The Blind Side) reż. John Lee Hancock


25-letni dziś gwiazdor futbolu amerykańskiego Michael Oher nie miał łatwego dzieciństwa. Matka alkoholiczka i narkomanka, ojciec częsty gość więzień. Mimo tak trudnego startu dzięki ludziom o złotym sercu, którzy poznali się na jego talencie jest zawodowym sportowcem. Hollywood uwielbia takie historie.

Reżyser John Lee Hancock w swoim filmie pokazuje Mike’a (Quinton Aaron) wywyższającego się wzrostem, masą i kolorem skóry ucznia sportowej szkoły średniej. Nauka nie idzie mu najlepiej a zaliczenie wszystkich przedmiotów jest warunkiem rozpoczęcia kariery sportowej. Wałęsającego się po ulicach Mike’a zauważa Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock). Kobieta lituje się nad chłopakiem i błyskawicznie przekonuje męża, żeby przenocować Mike’a. Na jednej mocy nie pozostaje, przychodzi Święto Dziękczynienia, Święta Bożego Narodzenia. Oher staje się częścią rodziny. Wszyscy przekonują się o jego wielkim sercu a przedsiębiorcza pani Tuohy pragnie pomóc w karierze futbolisty.

„The Blind Side” to ciepła historyjka doskonale nadająca się do puszczania w okresie świątecznym. Opowieść niczym rodem z Dickensa – sierota o dobrym sercu, po ciężkich kolejach losu trafia do dobrej i bogatej rodziny by od tej pory wieść pełne dostatku i sukcesów życie. Widzowie lubią takie historię i ta może przypaść do gustu.

W filmie szczególnie wyróżnia się Sandra Bullock, która stworzyła charakterystyczną rolę bogaczki o złotym sercu. Odgrywana przez nią postać stanowi motor działania akcji w filmie i stanowi doskonały kontrast dla spokojnego Michaela Ohera.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz