piątek, 22 lipca 2011

Rzeka tajemnic

Rzeka tajemnic

Rzeka tajemnic (Mystic River) reż. Clint Eastwood


Clint Eastwood po raz kolejny pokazał się światu jako reżyser, jako dobry reżyser. Na warsztat wziął książkę Dennisa Lehane „Rzeka tajemnic”.

Film rozpoczyna się zabawą trójki chłopców. Jeden z nich Dave zostaje podstępem zwabiony do samochodu a następnie przetrzymywany w zamknięciu i wykorzystywany seksualnie. Cztery dni od porwania do ucieczki odciskają się piętnem na całe życie Dave’a.

Mija 25 lat. Drogi przyjaciół rozchodzą się. Dave (Tim Robbins) próbuje poukładać sobie życie przy boku żony (Marcia Gay Harden) i siedmioletniego synka. Jimmy (Sean Penn) prowadzi sklep, jest po odsiadce i dalej utrzymuje konszachty z elementem przestępczym. Natomiast Sean (Kevin Bacon) jako jedyny opuszcza rodzinną dzielnicę i zostaje policjantem. Tragiczne okoliczności powodują spotkanie mężczyzn. Córka Jimmy’ego (Emmy Rossum) zostaje zamordowana. Sean wraz z oficerem Powersem (Laurence Fishburne) prowadzi śledztwo, natomiast dziwne zachowanie Dave’a sprawia, że staje się podejrzanym.

Film przykuwa uwagę formą kryminału. Oglądanie postępów w śledztwie, nowych dowodów, poszlak sprawia, że film ogląda się jednym tchem. Nie jest to jednak zwyczajny film kryminalny, to dramat bohaterów pokazany w mistrzowskiej formie. Gwiazdorska obsada, w której każdy aktor przekazuje autentyczną postać swojej roli, zdjęcia pokazujące Boston jako mroczne miasto sprawia, że film ogląda się jednym tchem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz